Szentgyörgyi Napok Diósjenőn

2018. február 28. szerda 13 óra

ÜNNEPÉLYES MEGNYITÓ

·         A vendégeket köszönti Nagy László igazgató

·         Köszöntőt mond Balla Mihály országgyűlési képviselő, a Külügyi Bizottság alelnöke, Nógrád Megyei Fejlesztések Miniszteri Biztosa

·         Díjátadó: a rajzpályázat díjait átadja Németh Árpád festőművész, a zsűri elnöke

·         Szentgyörgyi vándordíj átadása: köszöntőt mond Nagyné Barna Orsolya a Balassagyarmati Tankerületi Központ igazgatója

A rajzpályázat kategóriái és témái:

Óvoda, 1. és 2. osztály: Mesék birodalma

3. és 4. osztály: Őslények világa

5. és 6. osztály: Az én világom

7. és 8. osztály: Virtuális világ

Óvodás és alsó tagozatosok kategóriájának témája a mesék birodalma: Rajzold meg kedvenc mesevilágodat, kiemelve annak csodás részeit.  A választott történetek lehetnek népmesék, és műmesék is.

A 3. és 4. osztályosoktól az általuk elképzelt őslények világának megjelenítését várjuk. Nem csupán az ismert

lényeket, hanem a fantáziád által alkotott figurákat és helyszíneket is bátran bemutathatod.

Az 5. és 6. osztályosok…

7.-8.-osok témája:Számodra mit jelent a virtuális világ? Rajzolj le bármit, ami a valós vagy kitalált virtuális világot jelenti számodra.

A versenymunka technikája szabadon választott (festészet, grafika, egyéb technikák: pl. agyag, tűzzománc, stb.)

A kiállításkész, paszpartuzott (max. 50x70 cm) műveket 2018. február 21-ig kérjük postára adni. A pályamunkák elején kérjük az alkotó nevét, osztályát, és a mű címét feltüntetni. A beküldött munkák az iskolagalériában kiállításra kerülnek, és a tavaszi szünet kezdetéig megtekinthetőek. A kiállított művek a tavaszi szünet után személyesen átvehetőek.

Térségi mesemondóverseny (Hagyományainkhoz híven várjuk az óvodásokat is!)

Témakör:              Hozd el a kedvenc verses mesédet,

Korcsoportok:     I. óvodások, II. 1. osztály, III. 2. osztály,

A IV. és V. korcsoportban a 3. és 4. osztályosokat várjuk állatmesékkel.

A VI. korcsoportban az 5- 6. osztályosok versenghetnek a kedvenc meséjükkel.

A mesék időtartama ne legyen több 3-4 percnél. Válogathatsz a népmesék és a műmesék között egyaránt.

Jelentkezési határidő: 2018. február 23. (A nevezéseket korcsoportonként kérjük!)

Térségi népdaléneklő verseny

Korcsoport: I. óvodások, II. alsó tagozat, III. felső tagozat, a tavalyi évhez hasonlóan várjuk a IV. korcsoportban csoportok és az V. korcsoportban középiskolás diákok jelentkezését is. A versenyzők egy dalcsokorral (2-3 dal) készüljenek és az énekek egy tájegységről származzanak.

2018. március 1. csütörtök 14 óra

Irodalmi vetélkedő 7-8. osztályos, 4 fős csapatok részére

Témakör: William Shakespeare: Sok hűhó semmiérthttp://mek.oszk.hu/00500/00573/00573.htm
Jelentkezési határidő: 2018. február 23.

2018. március 2. péntek 8 óra

Sportversenyek  (A beérkezett nevezések alapján részletes programot és játékszabályokat küldünk)

·         Labdarúgás:                I. korcsoport (2009-2010-es születésűek), II. korcsoport (2007-2008-os születésűek),

III. korcsoport (2005-2006-os születésűek)

·         Asztalitenisz: alsós fiú, alsós lány, felsős fiú, felsős lány kategóriákban

Jelentkezési határidő a sportversenyekre: 2018. február 23.

A fenti programokra, versenyekre várjuk az iskolák jelentkezését a mellékelt nevezési lapokon!

·         levélben: 2643 Diósjenő, Kossuth út 21., e-mailben: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

·         Bővebb információ: 35/364-228

Nagy László intézményvezető,

Szentgyörgyi István Általános Iskola (Diósjenő)

hétfő, június 18, 2018