Madarak és fák napja

Ebben a tanévben is megemlékeztünk a madarak és fák napjáról, amely már több, mint 100 éves  hagyomány Magyarországon.  A nap célja, hogy különböző megemlékezésekkel, programokkal a gyermekek, fiatalok és a társadalom, természetvédelem iránti elkötelezettségét kialakítsa, elmélyítse. Időpontja a hatályos természetvédelmi törvény szerint minden év május 10-e. Iskolánk pedagógusai rendszerint erdei kirándulás keretében hívják fel tanulóink figyelmét a madarak és fák védelme mellett a természetvédelem fontosságára.

Alsó tagozatosaink rövidebb, felsőseink hosszabb börzsönyi túrán vettek részt e napon. Idén a madarak mellett a fáknak nagyobb szerepet szánt a Föld Napja Alapítvány a madarak és fák napján, hiszen a fák lassítják az éghajlatváltozást. Számos jótékony hatással szolgálják a biológiai sokféleség fennmaradását, védik egészségünket, jóllétünket. Oxigéntermelés közben megkötik a szén-dioxidot, árnyékot adnak, párásítják a levegőt, vagyis enyhítik a forró nyarainkat, a városokban az ún. hősziget-hatást. Gyermekeink azonban a madárdaltól hangos természet, az erdő testet, lelket, szellemet frissítő jótékony hatását élvezték leginkább a szabadban töltött órák alatt.

Dombai Szilvia

intézményvezető-helyettes