Felvettek a középiskolába!

 

Izgalmakkal és kemény munkával teli nyolc hónapon vagyunk túl a nyolcadik osztállyal. Tudatosan készültünk a középiskolai felvételi eljárás megpróbáltatásaira, így mikor szeptember elsején újra elkezdődött az iskola már látni lehetett a tanulók arcán, hogy nem telt teljesen felhőtlenül a nyári szünet mivel tudták nehéz tanév áll előttük, amely az egész további életükre hatással lesz. Ennek megfelelően kezdetét is vette a munka. Tanórákon valamint délutáni felvételi előkészítő foglalkozásokon készültek a gyerekek a januári központi írásbeli vizsgákra. Már hagyomány iskolánkban, hogy a Váci Szakképzési Centrum Boronkay György Műszaki Szakgimnáziuma és Gimnáziuma matematika munkaközösség vezetője tart felkészítő tanfolyamot a gyerekeknek matematikából.

 

 

A „középiskolás szemléletű” összefoglalás idén is bizonyítottan hozzájárult ahhoz, hogy diákjaink megszerezhessék a sikeres felvételihez szükséges pontszámokat. Az írásbeli után szóbeli felvételi vizsgák sora várt a nyolcadikosokra. Szinte minden középiskola tart ilyen jellegű vizsgát is ahol az általános elbeszélgetésen túl tantárgyi kérdésekre is válaszolniuk kellett a jelölteknek. Miután túl voltunk minden akadályon jött a legnehezebb rész, a várakozás. Minél közelebb kerültünk a határidőhöz, annál izgatottabbá, türelmetlenebbé váltak a gyerekek. Szinte minden nap az ajtóban várták a postást, hogy mikor hozza a felvételről vagy elutasításról szóló határozatokat. Szerencsére jó híreket kaptunk. A diákok közel 80 százaléka az első helyen megjelölt középfokú intézményben folytatja tanulmányait szeptembertől, a többiek pedig az általuk másodikként választott középiskolába nyertek felvételt. Nagyon örülök, hogy diákjaink sikeresen vették az akadályokat és megállták a helyüket. Külön büszke vagyok az egyik tanítványunkra, aki a többszörös túljelentkezés ellenére valamint a magas nyelvtudást igénylő angol szóbeli felvételit sikeresen teljesítve bekerült a Váci Szakképzési Centrum Boronkay György Műszaki Szakgimnáziuma és Gimnáziuma kéttannyelvű osztályába ahol több tantárgyat is angolul fog tanulni szeptembertől. Osztályfőnökként nagyon jó volt látni a boldog arcokat, amikor kézhez kapták a sikeres felvételről szóló értesítést, hiszen egyként izgultam velük végig ezt a hosszadalmas és megpróbáltatásokkal teli folyamatot. Bízom benne, hogy diákjaink új iskoláikban is megállják a helyüket és sikerül megvalósítaniuk az elképzeléseiket. Ehhez magam és kollégáim nevében sok sikert és kitartást kívánok Nekik!

 

Csereklye Éva

osztályfőnök

 

 

 

 

               

 

 

 

szerda, január 16, 2019

 

 

 

 

Oldalainkat 13 vendég és 0 tag böngészi