„Szennyvizek? Tiszta vizet!”

 

Ebben a tanévben is a víz, vízszennyezés, környezetvédelem volt a témája március 22-én szerdán az alsó tagozatos osztályok egy-egy tanórájának, hiszen ökoiskolaként kiemelten figyelünk a természet- és környezetvédelemre.  A víz világnapja az 1992. évi Rio de Janeiro-i környezetvédelmi konferencia kezdeményezésére március 22. felhasználását. E jeles nap minden évben más és más nézőpontból hívja fel figyelmet a víz alapvető szerepére. 2017-ben a világnap szlogenje a „Szennyvizek? Tiszta vizet!” Tudjuk, hogy aFöld édesvízkészletenem kifogyhatatlan, ezért fontos, hogy jól gazdálkodjunk ezzel a természeti kinccsel. Mesékkel, animációs filmekkel illusztráltuk a vízszennyezés, víztisztítás folyamatát. Az egyes évfolyamok életkorának megfelelően tanulmányoztuk a vízkörforgását és megbeszéltük, hogy tisztaságának megőrzése érdekében mit tehetünk a hétköznapokban.

 

 

Kóstoltunk különféle összetételű vizeket, különböző tevékenységekkel bemutattuk a víz felhasználásának módjait, játékos feladatokkal, kvízjátékokkal tettük érdekesebbé a téma feldolgozását. Minden alsó tagozatos diákunk sok új ismeretet szerzett ezen a napon kollégáim kreatív munkájának eredményeként. Köszönöm mindannyiuknak, hiszen az iskolás évek lehetőséget adnak a szemléletformálásra, helyes szokások kialakítására.   

Dombai Szilvia

intézményvezető-helyettes

 

 

 

 


 

 

vasárnap, december 09, 2018

 

 

 

 

Oldalainkat 19 vendég és 0 tag böngészi