Zrínyi Ilona Matematika Verseny

Minden évben részt veszünk Rétságon, a Zrínyi Ilona Matematika versenyen. Idén 30 diákkal készültünk e nemes megmérettetésre. A több hónapos készülést követően izgatottan vették kezükbe tanulóink az idei feladatsort. Néhány nap múlva megtudhattuk, hogy idén a másodikosok szerepeltek a legjobban. Közülük 3 másodikos tanuló: Tősér Máté, Turi Zita és Kisvarga Kincső meghívást kaptak a megyei eredmény hirdetésre.

Izgatottan várjuk: pontosan hányadik helyezéseket értek el.

A versenyben Kisvarga Kincső, Kiss Benjámin, Nagy Jázmin, Szabó Nóra, Turi Zita, Tősér Máté,

Ábrahám Léna, Somlói Dominik, Sallai Károly Andor, Szabó Borbála, Turóczi Levente, Ábrahám Előd, Bircsák Krisztián, Drajkó Bálint, Kovásznay Luca, Kristofóri Levente, Bartus Levente, Kürtösi Sándor, Varga Nándor, Drajkó Bálint, Kulisják Ádám, Majercsik Natália, Gubó Liza, Zachar Csilla, Csonka Dóra, Schmittinger Lili,  Varga Ambrus és Tóth Jázmin képviselte iskolánkat.

Örömmel értesültünk, hogy 2. osztályos tanulóink közül hárman nagyszerű eredményt értek el a Zrínyi Ilona Matematika Verseny Nógrád megyyei fordulóján.

Csapatban 1. helyen végzett Kisvarga Kincső 2.b, Turi Zita 2.b és Tősér Máté 2.a osztályos tanulónk.

A 2. b osztályt Vajas Anikó tanító készítette fel.

Egyéni versenyben Tősér Máté 2. a osztályos tanuló 3. helyezést ért el, és egyben a Szentgyörgyi István Általános Iskola legeredményesebb versenyzője lett. Felkészítő pedagógusa: Bánné Soós Ágnes

Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő pedagógusaiknak!

Zámpory Edit

szombat, máj. 26, 2018