Adventi várakozás

 

Iskolánkban már évek óta hagyomány az adventi gyertyagyújtás az adventi vasárnapokat követő hétfő reggelenként. Nyolc órakor összegyűlik minden diák és pedagógus az aulánkban, hogy elcsendesedve, befelé figyelve, meghallgassa a beszédeket tartó felnőtteket.

Ebben a tanévben Magyar Endre és Borsay Levente tanárok, Gottfriedné Madai Éva lelkész,  és Győry Csaba plébános szóltak tanulóinkhoz és pedagógusainkhoz. Meséltek  a karácsonyvárás lényegéről, a várakozással teli időszak szépségéről, tennivalóiról, majd sorban meggyújtották a gyertyákat az adventi koszorúnkon.

 

 

    Ebben az évben bordó gyertyák fénye lobogott az iskola aulájában, de diákjaink ismerik a hagyományos lila és rózsaszín gyertyák, illetve a koszorú szimbolikus jelentését is, hiszen a tantermekben többnyire a hagyományos színű adventi gyertyákat használjuk.

Köszönjük a megszólalásokat vállalóknak, hogy megvilágították a várakozás esszenciáját.

 

Dombai Szilvia

intézményvezető-helyettes

 

 

 

     

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vasárnap, december 09, 2018

 

 

 

 

Oldalainkat 13 vendég és 0 tag böngészi