Járási Pályaválasztási kiállítás Diósjenőn

 

Az idén novemberben már negyedik éve került megrendezésre iskolánkban a Rétság Járási Pályaválasztási kiállítás. A rendezvény rangját mi sem bizonyítja jobban, hogy minden eddiginél nagyobb számban, összesen 20 kiállító képviseltette magát:

 

 ·        FM KASZK - Táncsics Mihály Mezőgazdasági Szakképző Iskolája és Kollégiuma

 

·        Váci SZC - Selye János Egészségügyi és Szociális Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

 

·        VSZC - Boronkay György Műszaki Szakgimnáziuma és Gimnáziuma

 

 

·        Váci Madách Imre Gimnázium

 

·        VSZC - Király Endre Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

 

·        Balassagyarmati Balassi Bálint Gimnázium

 

 

 ·        Madách Imre Kollégium

 

·        Salgótarjáni SZC Szondi György Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája, Szakiskolája és Speciális Szakiskolája

 

·        Salgótarjáni SZC Stromfeld Aurél Gépipari, Építőipari és Informatikai Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája

 

·        Salgótarjáni SZC Táncsics Mihály Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

 

·        Salgótarjáni SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Szakiskolája

 

 

·        Salgótarjáni SZC Borbély Lajos Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája, Szakiskolája és Kollégiuma

 

·        Salgótarjáni SZC Fáy András Szakgimnáziuma, Szakképző Iskolája és Kollégiuma

 

·        Salgótarjáni SZC Kanizsai Dorottya Egészségügyi Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Szakiskolája

 

·        Salgótarjáni SZC Szent-Györgyi Albert Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

 

·        Salgótarjáni SZC Mikszáth Kálmán Gimnáziuma, Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Szakiskolája

 

·        Mikszáth Kálmán Líceum

 

·        Nógrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara

 

·        Nógrád Megyei Kormányhivatal Foglalkoztatási Főosztály

 

·        Ridens  Szakképző Iskola, Speciális Szakiskola és Kollégium

 

A rendezvényt Dudás György a Járási Kormányhivatal vezetője nyitotta meg, majd ezt követően tanulóink színvonalas tánc és gitár produkcióval köszöntötték a vendégeket. A kiállító intézmények képviselőit iskolánk pedagógusai látták vendégül, általuk készített finom házi süteményekkel és szendvicsekkel.

 

 

                        

 

                        

 

A KLIK Balassagyarmati tankerülete szervezte meg, hogy a régió valamennyi általános iskolájából a 8. osztályos tanulók a Volán különjárataival utazzanak Diósjenőre.


 

 

 A pályaválasztási kiállítás általános célja, hogy segítse egy térségben a pályaválasztás, szakmaválasztás, pályakorrekciófolyamatát az ebben érintettek számára, lehetőséget teremtsen a képzők és a képzést keresők közötti közvetlen találkozásra.

 A rendezvény célja egyben figyelemfelkeltés is, amely arra irányul, hogy bemutassa, hogy a szakképzettség és a magasabb szakmai és iskolai végzettség megszerzésének milyen esélyt növelő hatása van a munkaerőpiacon.

 A középfokú oktatási intézmények standjaikon, illetve szakmai programokon bemutatták induló szakképzéseiket és tájékoztatták az érdeklődőket a jelentkezés feltételeiről, lehetőséget biztosítva csoportos tájékoztatók megtartására. Standjaikon szóróanyagaik és kiadványaik hozzásegítették az érdeklődőket az információk könnyebb eléréséhez.

 A standokon elsősorban személyes találkozások formájában történt az oktatási intézmények bemutatkozása, de volt projektoros kivetítés is.

 

A kiállítóknak lehetőségük volt termékeik bemutatására is. Az érdeklődők munkaerő-piaci információk keretében megismerhették azokat a munkahelyeket, ahol az adott képzettséggel elhelyezkedhetnek és kipróbálhatták az egyes szakmákat is.

 A sikeres rendezvény magas színvonalú megszervezése és lebonyolítása ismét nagy elégedettséget váltott ki a kiállító váci és salgótarjáni középiskolák igazgatói és képviselői körében, öregbítve ezzel iskolánk évek óta növekvő elismertségét.

 A mintegy 400 vendéget idevonzó kiállítás zökkenő mentes lebonyolítását gondos szervező és előkészítő munka előzte meg, ezért köszönetet szeretnék mondani elsősorban Dombai Szilvia igazgatóhelyettes asszonynak,valamint pedagógus és technikai dolgozó kollégáimnak.

 

Nagy László

 intézményvezető

 

 

                  

 

                    

 

 

                  

 


 

 

 

                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vasárnap, december 09, 2018

 

 

 

 

Oldalainkat 13 vendég és 0 tag böngészi