E-Bug program iskolánkban

   Iskolánk részt vesz a már 28 ország által használt, és idén az Országos Tisztifőorvosi Hivatal jóvoltából Magyarországon is bevezetésre kerülő e-Bug program elindításában.

    Az e-Bug 18 ország – köztük Magyarország – közreműködésével jött létre egy 2005-ben, az Európai Bizottság Egészségügyi és Fogyasztóvédelmi Főigazgatósága (DG SANCO) által kiírt európai uniós pályázat nyomán. Jelenleg az e-Bug szakmai irányítója az Egyesült Királyság egészségügyi minisztériumának népegészségügyi szerve, a Public Healt England. 2014-re az EU 28 tagállama közül 26 ország, valamint Szaúd-Arábia csatlakozott az e-Bug hálózathoz.
Az e-Bug célja, hogy a 6-10 és a 11-15 éves gyermekek szórakoztató formában sajátítsák el a megfelelő személyi higiénére (kéz- és légúti higiéné), a szexuális egészségre, a védőoltásokra és a felelősségteljes antibiotikum használatára vonatkozó alapvető ismereteket. Érdekesen, szemléletesen mutatja be számukra a mikrobák világát. A gyerekek sok játék, kísérlet, tesztfeladat révén fejlesztik a tudásukat.
   Minden feladatot és tervet úgy állítottak össze, hogy azok kiegészítsék a nemzeti alaptanterv és iskolánk Egészségnevelési programját.


Az e-Bug ismeretanyaga például a következő tantárgyak keretében kerülhet feldolgozásra
•    környezetismeret,
•    biológia,
•    egészségtan,
•    informatika,
•    természettudományi gyakorlatok, szakkörök
•    társadalomismeret,
•    idegen nyelv


www.e-bug.eu

 

 

vasárnap, december 09, 2018

 

 

 

 

Oldalainkat 21 vendég és 0 tag böngészi