Rendhagyó történelemóra a Nemzeti Galériában

Osztályunk éves kirándulás tervezetében a téli időszakban mindig múzeum- és mozilátogatás szerepel. Idén a Nemzeti Galériát tűztük ki úti célul. Mivel a képeket nem csak nézni, hanem érteni is szerettük volna, ezért múzeumpedagógiai órát és hozzá kapcsolódó kreatív foglalkozást is igényeltünk.

DSCN2241

Természetesen nem tudtuk a galéria teljes anyagát megnézni, így választanunk kellett a felkínált témakörök közül. Mi a tanulmányainkból már jól ismert törökverő Hunyadiak kora mellett döntöttünk. A látogatás előtti történelemórán átismételtük az ide tartozó eseményeket, és a Hunyadi család szerepét. Rajzórán megismertük Wagner Sándor, Benczúr Gyula és Madarász Viktor híres történelmi festményeit. Ezekkel az ismeretekkel felvértezve bátran léptük át a múzeum küszöbét. Megilletődve álltunk az igazi képek előtt. A tárlatvezető rendkívül jó pedagógiai érzékkel vezetett minket rá a műalkotások titkaira.

osztályk 1

osztályk 2

A látottak és hallottak jól kiegészítették eddigi ismereteinket. A múzeumi óra után a Galéria tetőterébe mentünk, ahol pajzsokat készítettünk papírból.

Végül megnéztük Szinyei Merse Pál képét, a Lilaruhás nőt, hisz  Csurja Barbi róla mintázta farsangi jelmezét.

DSCN22244   DSCN2103

Élményekkel gazdagon hagytuk el a Budai Várat.

A délutáni mozi és a fáradhatatlan plázabejárás koronázta meg napunkat.

A következő iskolai napon, az énekórán, megbeszéltük Erkel Ferenc Hunyadi László operameséjét, és meghallgattuk a Palotás című zenét.

Elmondhatjuk, hogy a magyar történelem kiemelkedő alakjai közül a Hunyadi családot sikerült sokoldalúan megismernünk. Reméljük, hogy középiskolás tanulmányaink során is hasznunkra válik majd az így szerzett tudás.

7. b osztály

osztályk 3