A tanév rendje

 


A 2017/2018.tanév rendje

 

 

 

A tanév első napja 2017. szeptember 1-je (péntek)

 

a tanév 2018. június 15-én (pénteken) zárul.

 

Tanítási napok száma általános iskolákban 180 tanítási nap.

 

  • Az őszi szünet 2017. október 30-ától 2017. november 3-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap 2017. október 27. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2017. november 6. (hétfő).

 

 

 

  • (A téli szünet 2017. december 27-től 2018. január 2-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap 2017. december 22. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2018. január 3. (szerda).

 

 

 

  • A tavaszi szünet 2018. március 29-től 2018. április 3-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap 2018. március 28. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap 2018. április 4. (szerda).

 

 

 

Témahetek:

 

a) pénzügyi és vállalkozói témahét 2018. március 5. és 2018. március 9. között,

 

b) digitális témahét 2018. április 9. és 2018. április 13. között,

 

c) fenntarthatósági témahét 2018. április 23. és 2018. április 27. között.

 

 

 

A középiskolai felvételi időszak 2017. október 20-án kezdődik a diákok és szülők számára, mikor a középiskolák meghirdetik honlapjaikon a képzési kínálatukat. Az Oktatási Hivatal november 15-én teszi közzé a felvételi vizsgát hirdető iskolákat. A felvételi vizsgára december 8-ig lehet jelentkezni.

 

A felvételi vizsgákra 6 és 8 osztályos gimnáziumokba, valamint a középiskolák 9. évfolyamára 2018. január 20-án kerül sor, csakúgy, mint az Arany János Tehetséggondozó Programban résztvevők számára. Akadályoztatás esetén a pótló vizsgát január 25-én tehetik le a tanulók.

 

A középiskolák a szóbeli felvételi elbeszélgetéseket 2018. február 22. és március 13. között tarthatják. A felvételi eredményéről április 27-én tájékoztatják a középiskolák a jelentkezőket.

 

 

Felmérések

 

Az alapkészségek, képességek országos mérésének minden tanévben ki kell terjednie a köznevelés hatodik, nyolcadik és tizedik évfolyamán a nappali rendszerű iskolai oktatás munkarendje szerinti tanuló esetében a szövegértési és a matematikai eszköztudás fejlődésének vizsgálatára. Az Nkt. 80. § (1) bekezdése alapján, a miniszteri rendelet 79. § (6) bekezdésében meghatározott méréseket, értékeléseket a 2017/2018. tanévben a Hivatal szervezi meg 2018. május 23. napjára. A mérés napja tanítási napnak minősül, amelyet az érintett tanulók a mérésben való részvétellel teljesítenek, további kötelező tanórai foglalkozás a művészeti és a testnevelés órák kivételével számukra nem szervezhető.

 

 

 

 

 

 

 

 

2016/2017.

 

 

Dátum

Esemény

Felelős

Augusztus 22.
(hétfő) 

Alakuló értekezlet

Nagy László

Augusztus 23.
(kedd)

Javítóvizsgák előkészítése

Dombai Szilvia

Augusztus 25.
(csütörtök)

Javítóvizsgák

Nagy László, Dombai Szilvia

Augusztus 22-30.
(hétfő-kedd)

Tanteremrendezés, dekorálás

Osztályfőnökök

Augusztus 31.
(szerda)

Tanévnyitó értekezlet

Nagy László

Szeptember 1. (csütörtök)

Tanévnyitó ünnepély, jelvények kiosztása
 tanítás 11
40-ig,                 napközi 16-ig
Tankönyvosztás

Osztályfőnökök, Boros Szilárdné

Szeptember eleje

Szülői értekezletek 1-8. évfolyamon  
Alakuló SZMK értekezlet

Osztályfőnökök

Szeptember 12.
(hétfő)

Energiajárőr Szolgálat elindítása

Dombai Szilvia

Egész évben

Bendegúz levelező verseny:
matematika, angol nyelv, alsós évfolyamok

Zámpory Edit

Szeptember 19.
(hétfő)

Egész tanévben

Öko-faliújság készítése

Mózes Szilvia

Október

 

Árpád Fejedelem Általános Iskola, Vác: Árpád Napok

futball torna

Józsa Csaba

Október 4.
(kedd).

Állatok világnapja

Alsós osztályfőnökök

Október 6.
(csütörtök)

Megemlékezés az aradi vértanúkról

Borbély Beáta,
Hekli Péter

Október 14.
(péntek)

Bolyai Matematika Csapatverseny (alsó, felső)

Zámpory Edit

Október 15.
(szombat)

Áthelyezett munkanap október 31 (hétfő)-ről
  Szakmai nap: Tanítás nélküli munkanap (1.)

Nagy László

Október 15.

Szüreti Bál

Dombai Szilvia

Október

Pályaválasztási kiállítás Vác
8. évfolyam

Csereklye Éva

Október 21. (péntek)

Megemlékezés Október 23-ról

Dr. Győrögné Porcsin Lívia

Október 28. (péntek)

Tök(jó) buli (alsó)
Szünet előtti utolsó tanítási nap

Muszkáné Kocsis Emese

November 2 – 4.

Őszi szünet

 

November 7.
(hétfő)

Szünet utáni első tanítási nap

 

November

Mezei futóverseny

Józsa Csaba

November 8.
(kedd)

Madáretetők kihelyezése az iskola kertjébe

Dombai Szilvia

November 11.
(péntek)

Bolyai csapatverseny- anyanyelv (alsó)

Mózes Szilvia, Muszkáné Kocsis Emese

   November 14-18.

(hétfő-péntek)

Őszi papírgyűjtés

Hekli Péter

November 15.
(kedd)

Nyitott nap az iskolában

Nagy László

November 16.
(szerda)

Pályaválasztási kiállítás
Tanítás nélküli munkanap (2.)

Nagy László

November 17.
(csütörtök)

Fogadóórák

Osztályfőnökök

November 23.
(szerda)

Ki mit tud?

DÖK-
Hekli Péter

November 21. után (hétfő)

Difer mérések elvégzése az 1. osztályokban

Boros Szilárdné

November 27.
(vasárnap)

Nemzetközi "Ne vásárolj semmit!" nap

Alsós osztályfőnökök

November 28.
(hétfő)

Adventi gyertyagyújtás 1.

Csereklye Éva

December

„Szép Magyar Beszéd” verseny  (5-8. évfolyam)
nevezés jan. eleje
7-8. évfolyamos történelem tanulmányi versenye
nevezés nov elején

 

December 6.
(kedd)


Mikulás ünnepség


Hekli Péter

December 5.
(hétfő)

Adventi gyertyagyújtás 2.

Csereklye Éva

December 7 .
(szerda)

Jelentkezés központi felvételi vizsgákra

Csereklye Éva

 

Teleki Pál országos földrajz-földtan verseny

 

 

Jelentkezés Zrínyi I. Matematika versenyre

Zámpory Edit

December 12.
(hétfő)


Adventi gyertyagyújtás 3.

 

Csereklye Éva

December 21.
(szerda)

Téli szünet előtti utolsó tanítási nap

Adventi gyertyagyújtás 4.

Iskolakarácsony

Boros Szilárdné

December 22-Január 2.
(csütörtök-hétfő)

Téli szünet

 

Január 3.
(kedd)

Szünet utáni első tanítási nap

 

 

Hatvani István Nógrád megyei matematikaverseny
nevezés jan eleje

 

Január

Szép magyar beszéd verseny?

Dr. Győrögné Porcsin Lívia

Január

Jedlik Ányos Országos Fizikaverseny?

Borsay Levente

Január 9-13.

Magántanulók vizsgáztatása

Dombai Szilvia

Január 9. –
április 30.

Tanulók fizikai állapotának és edzettségének vizsgálata

Józsa Csaba

Jónás Marietta

Január közepe

SZMK értekezlet

Nagy László

Január 14.
(szombat)

Központi írásbeli felvételik

Csereklye Éva

Január 23.
(hétfő)

A magyar kultúra napja

Mózes Szilvia, Muszkáné Kocsis Emese

Január 20.
(péntek)

Első félév vége

 

Január 23. ???
(hétfő)

Osztályozó értekezletek

Nagy László

Január 27.
(péntek)

Szülők kiértesítése az első félévben elért
tanulmányi eredményekről

Osztályfőnökök

Január 27-31.
(hétfő-péntek)

Félévi szülői értekezlet 1-8. évfolyamon

Osztályfőnökök

Január . vége

Félévi nevelőtestületi értekezlet

Nagy László

Február 

Móra Ferenc Nógrád megyei magyar verseny

Dr. Győrögné Porcsin Lívia

Február 2.
(csütörtök)

A Vizes Élőhelyek Világnapja

Alsós osztályfőnökök

Február 10.
(péntek)

Farsang

Csereklye Éva

Hekli Péter

Február

5-6. osztály leány kosárlabda megyei döntő

Józsa Csaba

Február 10.
(péntek)

Továbbtanulási lapok továbbítási határideje

Csereklye Éva

Február 20.
(hétfő) 

1300-tól 

1400-tól

Szentgyörgyi-Napok:

(3. tanítás nélküli munkanap)
Megemlékezés a névadóról, emlékmű megkoszorúzása
Kistérségi rajzverseny eredményhirdetése 

Kistérségi mesemondó verseny

Paulínyi János

Február 21.
(kedd)

1400-tól

Szentgyörgyi-Napok:

(4. tanítás nélküli munkanap)
Sportvetélkedők  (foci, kosár, asztalitenisz)

Józsa Csaba

Február 22.
(szerda)
8 órától

Szentgyörgyi-Napok: 

Kistérségi irodalmi vetélkedő



Dr. Győrögné Porcsin Lívia

Február

7-8. osztály leány kosárlabda megyei döntő

Józsa Csaba

Február 17. v. 24.
(péntek)

Zrínyi Ilona Matematika verseny I. forduló Rétság
 (alsó, felső)

Boros Szilárdné

Zámpory Edit

Február 22.
(szerda)

Megemlékezés a kommunista diktatúra áldozatairól

Borsay Levente

Március 1.
(kedd)

Iskolakóstolgató 1. –
Nyitott napok az iskolában óvodásoknak

Bánné Soós Ágnes,
Vajas Anikó

Március

 

Petőfi Sándor Általános Iskola, Vác: Petőfi Napok

futball torna

Józsa Csaba

Március 7.
(hétfő)

 Bolyai csapatverseny – természetismeret (alsó)

Mózes Szilvia,
Muszkáné Kocsis Emese

Március 10.
(csütörtök)

1848/49-es emlékünnepség

Dr. Győrögné Porcsin Lívia

Március eleje

Tanulói adatlapok módosításának lehetősége

Csereklye Éva

Március eleje

Nógrád megyei rajzverseny

Molnár Eleonóra

Március .

Mezei futóverseny

Józsa Csaba

Március

Boronkay Anyanyelvi Verseny

Dr. Győrögné Porcsin Lívia

Március 22.
(szerda)

A Víz Világnapja

Alsós osztályfőnökök

Március . 21
(kedd)

Iskolakóstolgató 2.

Borbély Beáta,
Hekli Péter

Április 4.
(kedd)

Iskolakóstolgató 3.
Nyitott napok az óvodásoknak

Mózes Szilvia, Muszkáné Kocsis Emese

Április 7.
(péntek)

Egészségügyi Világnap

Alsós osztályfőnökök

Április

 

Földváry Károly Általános Iskola, Vác: Földváry Napok

futball torna

 

Józsa Csaba

Április eleje

Országos Angol Nyelvi verseny megyei forduló

Csereklye Éva

Április

Első osztályosok beíratása

Nagy László

Április

Tankönyvrendelés elküldése

Muszkáné Kocsis Emese

Április

Labdarúgás megyei döntő

Józsa Csaba

Április
(szombat)

Teleki Pál földrajzverseny

Jónás Marietta

Április 11.
(kedd)

Költészet napja

Turi Veronika

Április 12.
(szerda)

Tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap

 

Április 13-18.
(csütörtök-kedd)

Tavaszi szünet

 

Április 19.
(szerda)

Tavaszi szünet utáni első tanítási nap

 

Április . 21.
(péntek)

Megemlékezés a holokauszt áldozatairól

Borsay Levente

Április 21 ???.
(péntek)

Bendegúz Tudásbajnokság

Zámpory Edit

Április 21.
(péntek)

A Föld napja 

Jónás Marietta

Április- május

Angol nyelvvizsga

Csereklye Éva

Április 24-28.

A fenntarthatóság-környezettudatosság témahete

Dombai Szilvia

Április 26-28.
(szerda-péntek)

Anyák napja – alsó tagozatos osztályokban

Boros Szilárdné

Május 3.
(kedd)

Az elsős tanítók látogatása az óvodában,
a leendő első osztályosok fogadása az iskolában

Mózes Szilvia. Muszkáné Kocsis Emese

Május

Atlétika megyei döntő alsós

Józsa Csaba

Május 3.
(szerda)

Szépíró verseny

Paulínyi János

Május

 

Radnóti Miklós Általános Iskola, Vác: Radnóti Napok

futball torna

Németh László Általános Iskola, Göd: futball torna

 

Józsa Csaba

Május

Atlétika megyei döntő felsős

Józsa Csaba

Május 10.
(szerda)

Fogadóórák

Osztályfőnökök

Május 9.
(kedd)

Hétpróba az óvodásoknak

Mózes Szilvia. Muszkáné Kocsis Emese

Május 10
időszaka

Madarak – fák napja
(tavaszi túra)

Jónás Marietta

Május közepe

Te Szedd!- faluszépítés

Paulínyi János

Május 17.

Idegen nyelvi mérés

Paulínyi János

Május 24.
(szerda)

Kompetenciamérés 6., 8. évfolyamon

Nagy László

Június 1. (csütörtök)

Nemzeti összetartozás napja

Környezetvédelmi Világnap

Borsay Levente
Alsós osztályfőnökök

Június 2.
 (péntek)

Tanulmányi Kirándulások
Tanítás nélküli munkanap (5.)

Osztályfőnökök

Június 10.
(szombat)

Családi nap

Mózes Szilvia, Muszkáné Kocsis Emese

Június 5 – 9.
(hétfő – péntek)

Magántanulók vizsgáztatása

Dombai SZilvia

Június 15. (csütörtök)

Utolsó tanítási nap

Osztályozó értekezlet

Nagy László

Június 16.
(péntek)

Naplók lezárása, bizonyítványok és jutalomkönyvek megírása, anyakönyvek összeolvasása

Dombai Szilvia

Június 17.
(szombat)

Ballagás

Csereklye Éva,
 Dr. Győrögné Porcsin Lívia

Június.
(hétfő-péntek)

ÖKO tábor a Balatonon

Dombai Szilvia

Június 20.
(kedd)

Tanévzáró ünnepély, bizonyítvány osztása

Turi Veronika

Június 27.
( kedd)

Tanévzáró nevelőtestületi értekezlet

Nagy László


szombat, október 20, 2018

 

 

 

 

Oldalainkat 40 vendég és 0 tag böngészi